Η σκηνούλα μας!

Ο Απρίλιος είναι ο μήνας της Ηρεμίας και στα πλαίσια του eTwinning προγράμματος «My Colorful Emotions, #ΑΙ & STEAM» κληθήκαμε να φτιάξουμε και να προτείνουμε ένα αντικείμενο για την αυλή του σχολείου μας για να μας φέρει ηρεμία! Έτσι, λοιπόν, η κυρία Γεωργία των Υπολογιστών και η κυρία Αφροδίτη των Φιλολογικών, συζήτησαν με τους μαθητές μας το τι θα φτιάξουν και μαζί κατέληξαν σε μια τέλεια σκηνή «ηρεμίας» στον κήπο μας! Έτσι, όλοι μαζί βγήκαν στον κήπο και μαζί με την κυρία Δανάη και τον κύριο Γιάννη της Γεωπονίας, ένωσαν σεντόνια με μανταλάκια, τα πέρασαν από ενα δεντράκι, έβαλαν καπελάκια που δημιουργούσαν έναν όμορφο φωτισμό με την αντανάκλαση του ηλίου σε αυτά, πρόσθεσαν παιχνίδια, μαξιλάρια, μπάλες και βιβλία πολλά και όλοι μαζί κάθισαν αναπαυτικά!

Η διαδικασία άρεσε σε όλους μας πολύ, αλλά το αποτέλεσμα μας άρεσε ακόμα πιο πολύ!!